Magazyn Kulturalny "Projektor" nr 1-2 (44-45)/2023

AUTORZY: różni

STRON: 280

ŚRODEK: kolor

FORMAT: 210x275

PAPIER: EccoBook 90

OKŁADKA: Karton, kolor

ISSN: 2353-1037

WYDAWCA: Stowarzyszenie Twórcze "Zenit"

CENA: 50 PLN (+ 15 PLN koszt ewentualnej wysyłki)

(cena zawiera koszt przesyłki na terenie Polski - paczkomaty In Post lub kurierem Poczty Polskiej - w kartonowym, bezpiecznym opakowaniu)

Wysyłka TYLKO po uprzedniej wpłacie na konto:       

49 2030 0045 1110 0000 0248 9310

 

Głównym tematem numeru jest twórczość Edmunda Niziurskiego. Obok dwóch esejów o dziele autora "Siódmego wtajemniczenia", jego pisarstwo stało się inspiracją do nawiązań, trawestacji, reinterpretacji przez współczesnych autorów. Utwory dziewiętnastu z nich (opowiadania i komiksy) znalazły się na kartach numeru, jako efekt konkursu rozpisanego przez redakcję (w którym wzięło udział pięćdziesiąt dziewięć osób z całej Polski).

Ponadto w numerze znalazło się m.in. wspomnienie o Janie Nowickim, który w latach 2015-2019 był stałym felietonistą magazynu, pełny zestaw prac konkursowych (eseje i plakaty) nagrodzonych w konkursie "Napis do Nas o Nas" (związanym z premierami w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach) oraz zestaw prac i referatów prezentowanych na IV Festiwalu Komiksu i Narracji Obraz(k)owych w Bazie Zbożowej w Kielcach, wreszcie zaproszenia i prezentacje nieoczywistych miejsc na mapie kultury europejskiej, które warto odwiedzić (Muzeum Regionalne w Brnie, prywatną galerię ze zbiorami Karela Saudka w Pradze, Muzeum Fotografii w Porto). Kilkadziesiąt stron zajmują recenzje nowości książkowych i płytowych oraz dział liryki i prozy.

Numer został wydany na 10-lecie istnienia magazynu.


Wydanie numeru zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Miasta Kielce, Stowarzyszenie Twórcze "Zenit" i Rajapack polska.

 

 

 
 
 
 
 
_________________________________________________________________________________________________________

"PROJEKTOR" - kielecki magazyn kulturalny

Paweł Chmielewski (redaktor naczelny)
Wydawca: Stowarzyszenie Twórcze "Zenit", ul. Zbożowa 4 lok. 11, 25-416 Kielce  www.zenit.org.pl


Kontakt: projektorkielce[at]onet.eu   lub  605 343 341